LİSANS DÜZEYİNDE VERİLEN BURSLARA BAŞVURU YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bir Üniversitenin arkeoloji veya koruma-onarım bölümünde lisans veya önlisans öğrenimi görüyor olmak
Yüzdelik not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrenciler en az 80 not ortalamasına, ondalık not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrenciler en az ¾ not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.
Burs almaya hak kazanan öğrencilerin, 2022 yılı yaz aylarında ANKÜSAM (Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi) koordinatörlüğünde yürütülen, Liman Tepe Kara ve Su Altı Kazı çalışmalarına en az 75 gün süre ile katılmayı kabul ediyor olmak (Başvuru yapan aday bu maddeyi kabul etmiş olarak değerlendirilir).

Başvuru Miktarı ve Kişi Sayısı:

Burs miktarı her bursiyer için toplam 2.000 TL (İkibin Türk Lirası) olacak ve 2022 yılı için en fazla 5 lisans öğrencisine verilecektir.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kimlik Fotokopisi
Özgeçmiş, açık adres, telefon ve email adresi
Dönemlik ve yıllık not durumu ile genel not ortalamasını gösterir transkript.
İki adet referans mektubu (posta ya da email ile direk ANKÜSAM’a gönderilecek)
Adayın Arkeoloji veya Koruma Onarım öğrencisi olma amacını genel hatları ile anlatan başvuru yazısı (400 kelimeyi geçmeyecek şekilde)

Başvurular 5 kopya olarak aşağıda belirtilen tarihe kadar ANKÜSAM adresine posta yoluyla gönderilmeli, aynı zamanda e-posta üzerinden de iletilmelidir.

 

BAŞVURULARIN GÖNDERİLECEĞİ ADRES:

Hayat – Armağan Erkanal Burs Fonu

Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi – ANKÜSAM

Denizli Mahallesi, Harbiye Cad. No. 2, Çeşmealtı – Urla

İZMİR

 

BAŞVURULARIN GÖNDERİLECEĞİ E-POSTA:

ankusam.urla@gmail.com